Home > Akcie, Nové Mesto nad Váhom > Problém smetí a vývoz odpadu

Problém smetí a vývoz odpadu

Marec 19th, 2008

Vítam všetkých spoluobčanov, turistov či iných návštevníkov tejto stránky a nášho mesta. 17. januára 2008 som písal v mojom článku, že návštevnosť prekročila hranicu 10 000 návštev. No dnes je to už opäť ináč. Po dvoch mesiacov stránka zaznamenala už cez 15 000 návštev, za čo Vám všetkým ďakujem. Dúfam, že sa Vám stránka stále páči a je tu na čo pozerať. V dnešnom článku si trochu rozoberiem problém smetí. Pretože je to každodenný problém každého občana.

Počas minulého týždňa som chodil po meste a fotil ulice, aby som mal všetky ulice v prehľade, priznám sa mnohé som počul prvý krát. Hlavne Samoty mi robili problém ale taká Lagsfeldova ulica som ani nevedel, že tu je. Napr. v Bratislave viem, kde je. Je to celkom pekná ulica. Pri tejto väčšej prechádzke po Novom Meste som sa pristavil pri mnohých zaujímavých a zároveň šokujúcich miestach. Cestou do Záhumeníc som sa pristavil ešte pri mestskom smetisku. No prešiel som sa okolo cintorína v Mnešiciach, aby som sa dostal bližšie k smetisku, no nemal som odvahu. Po pár metroch ma ovalil taký divný pocit, všade samé odpadky, aj mimo smetiska tzv. divoké skládky, tak som odfotil aspoň dve fotky. A to nehovorím o tých domoch, čo sú nablízku. Tak som teda odišiel a išiel som si odfotiť UMC smerom na Lieskové. Tam mi zase vyrazila dych kôpka odpadkov hneď vedľa cesty. Podnikatelia a firmy by si mali uvedomiť, že takýto odpad nepatrí do trávy a ešte k tomu pri cestu. Je úplne jasné, že tento odpad (obr. naľavo) je od firiem, ktoré pracujú s týmito prostriedkami. Kúsok vyššie sa nachádza ďalšie kopa, nie však od firiem a iných podobných subjektov, ale od bezdomovcov a Rómov. Nestalo sa to vraj prvýkrát, vraj to tu je každú chvíľu taký bordel, rozprával mi jeden z majiteľov záhrad v blízkosti tohto miesta.

Často sa stáva, že do našich smetných košov vysýpajú aj iné osoby, ako by mali. Sú to buď susedia z okolitých domov, alebo dokonca dedín, alebo opäť tie podnikateľské subjekty.
Takéto veci by sa nemali robiť, ale oni to stále robia. Dôkaz by nebol problém zohnať, ale načo si robiť také problémy. Veď je stále lepšie hodiť smeti do hocijakého smetného koša ako do lesa, či niekde pri ceste. Ale ide o princíp. My si platíme za svoj odpad, tak prečo by si nemohli zaplatiť navyše za ten svoj. Ktovie či majú vlastne svoje smetné nádoby. Ešte väčší problém sú Rómovia, ktorí odpadky vyhrabujú zo smetiakov a robia tak naokolo riadny bordel. V mnohých mestách to majú lepšie vymyslené s kontajnermi na smeti, buď uzamykacie nádoby alebo také uzatvorené klietky, kde sa nedostanú cudzie osoby. No tak to je zatiaľ k tejto téme, nabudúce sa budem venovať problému parkovania v meste.

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.
Comments are closed.