Home > Nové Mesto nad Váhom > Služby – Stravovanie v meste

Služby – Stravovanie v meste

Február 28th, 2008

Opäť Vás vítam na mojej stránke o meste Nové Mesto nad Váhom. V tomto článku sa budem venovať hlavne stravovaniu v meste, kde sa dá dobre najesť, výhody – nevýhody, aký je personál a ceny a donáška. Tento článok bol písaný z vlastných skúseností a nebol som ovplyvňovaný názormi iných, ani samotných podnikov. Preto rešpektujte môj názor.

Ako mnohí občania mesta ale aj turisti vedia, v Novom Meste sa počas týždňa dá cez deň dobre najesť takmer všade – či už je to reštaurácia Križan, Elán, Kapustník, reštaurácia v Považane, v Cineme, Irishi alebo v Elde. Toto sú veľmi dobré reštaurácie, kde okrem tradičných jedál podávajú aj pizzu alebo špeciality podniku. Medzi také lacnejšie typy stravovacích zariadení patrí Bistro Eldo, Bistro Me-Kong, Fast-Food pri Jednote či bagetárne pri Cineme, Elde a na stanici. Píšem len o tých zariadeniach, ktoré navštevujem pravidelne alebo už som sa tam niekedy najedol/napil. Ako prichádza večer väčšina podnikov zatvára svoje prevádzky a mnohí sa nemajú ísť kam najesť.

Aspoň cez víkend bývajú dlho otvorené bagetárne, z ktorých by som najviac vyzdvihol bagetáreň pri Cineme, ktorej bagety sú najlepšie v meste. A to myslím vážne. Ceny primerané, obsluha príjemná, dlhé otváracie hodiny (hlavne cez víkendy) a okrem bagiet ponúkajú aj hamburgery, hranolky a iné fastfoodové jedlá. Bistro Me-Kong alebo ako to ja nazývam Čínan v skleníku (pretože sa nachádza v sklenej budove v strede námestia) je vcelku dobrá reštaurácia pre milovníkov zeleninových jedál. Raz som tam mal Kung-Pao s domnienkou, že tam bude mäso no pravý opak. Pár kúskov mäsa a vcelku studené jedlo by mi až tak nevadilo, ale obsluha má zákazníkov po zaplatení “na háku”, na hranolky som čakal niečo vyše polhodiny. Jediným pozitívom bola cena jedla a kofoly. (Kofolu Original obľubujem ale zarazilo ma, že ponúkali Original ale Original to určite nebola) Mimochodom takáto reštaurácia by nemala byť umiestnená v skleníku, toto miesto by malo slúžiť na verejné WC ale hlavne Turistickej a informačnej kancelárie, ktorá v meste doteraz nie je.

Veľmi dobrá, vkusná a čistá reštaurácia Elán ponúka veľa druhov jedál z rôzneho mäsa ale aj jedlo pre vegetariánov. Jedlo je veľmi chutné, pekne ozdobené taniere a príprava trvala pomerne krátko. Cena jedla je pomerne vysoká, ale oplatí sa tam ísť najesť.

Irish Pub ponúka taktiež množstvo jedál, ale podstatou tohto podniku je skôr bar ako reštaurácia. Napr. pizza nie je veľmi chutná večer, cez deň je je oveľa lepšia. Obsluha vzhľadom na množstvo ľudí, ktoré navštevuje Irish nestíha a trvá dlhšie, kým sa k vám pristavia ale vcelku sú príjemný.

S FastFoodom pri Jednote nemám zatiaľ skúsenosti ale ako som počul od známych, jedlá odtiaľ nie sú veľmi chutné, no radšej vyskúšam sám – veď sto ľudí, sto chutí.

Nakoniec napíšem o pizzerii. Ja ako najviac obľubujem pizzu z Etny, pretože jednak bývam blízko a donáška netrvá dlho ale je fakt chutná. Poslednú dobu zvýšili ceny pizze ale aj ostatných jedál. Pozitívom je donáška a samotná pizza. Taktiež dobrá pizza je v Elde (inak nazývaná aj v Čínskej rešt.) ale vzhľadom na vysoké ceny ju tak moc nenavštevujem, a taktiež zrušili donášku. Tak toto je asi prvá časť mojej recenzie na naše stravovacie zariadenia.

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.
Comments are closed.