Home > Akcie, Nové Mesto nad Váhom > Novomestský jarmok 2007

Novomestský jarmok 2007

September 18th, 2007

A máme tu jarmok. Rok ubehol ako voda a opäť sa v našom meste chystá jarmok. Už hore na obrázku som uviedol, že tento jarmok bude iný. Určite si to všimli hlavne Novomešťania, ale aj “kolotočári”, ktorých určite zaskočila situácia, ktorá nastala na miestach, kde majú stáť kolotoče. Mesto sa rozhodlo práve po oldtimeroch začať výstavbu kruhového objazdu na križovatke pri Považane. Tým pádom sa rozbombardovalo celé okolie a všade sú jamy. (Zatiaľ, snáď to stihnú zakopať.)

Ako som sa bol včera pozrieť, ako to vyzerá s kolotočmi na moje počudovanie už niektoré stáli na miestach a iné dokonca boli aj postavené. Ďalšia zmena sa týka stánkov. No ako každý rok to bolo poťahané všade po okolitých uličkách, len ktovie ako to bude teraz keď je cesta a chodníky rozkopané. Len nech neprší, ináč by tu bolo blato. Ale hlásia babie leto. Plány prekazila asi aj stavba “Veže” t.j. budova vedľa Považanu. Nielen že zabrala miesto pre kolotoče, ktoré musia byť umiestnené na parkovisku pri Dome služieb ale aj je potenciálnou hrozbou pre oslavujúcich jarmočných ľudí. Hlboká jama ktorá tu je vykopaná, nie je vôbec chránená pred pádom, to chabé oplotenie, ktoré tam doposiaľ je asi ťažko zabráni pádu nejakým ožranom. Ale keď to nikomu nevadí, tak dobre.

Tento jarmok ako už uviedol zástupca primátora bude o osvedčených veciach, no ktovie. Fakt je, že tu je každý rok to isté, ale aj to, že propagácia tohto veľmi významného podujatia je na bode mrazu. Sú vôbec niekde plagáty s programom jarmoku? Aspoň potešil plagát o dychovkách, ktoré vystúpia na jarmoku, čo je dobré hlavne pre starších. Tradičné remeslá taktiež očakávam v meste na tohtoročnom jarmoku, že tu budú v hojnejšom počte pri Msks. A aby sa im venovala aj väčšia pozornosť, hlavne u mladších , ktorí ani nepoznajú históriu mesta a s tým spojené aj remeslá, ktoré sa tu vykonávali. Bohužiaľ nepodarí sa predávať knihu o Novom Meste, ktorú sme plánovali vydať do jarmoku, ale bude čoskoro. Uvidíme sa na jarmoku a nech je to ten najlepší jarmok.

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.
Comments are closed.