Akcie Nové Mesto nad Váhom

Na Open Jazz Feste zaznejú exkluzívne skladby – TS

Džezový festival pod holým nebom otvorí po druhýkrát svoje brány už tento piatok. Milovníci džezu, ako aj dídžejských setov sa majú na čo tešiť.

Organizátori sú nesmierne radi, že festival vo svetovej premiére otvoria nové kompozície vynikajúceho slovenského džezového skladateľa Mila Suchomela, ktoré vznikli priamo na objednávku festivalu. Autor a vynikajúci saxofonista v jednej osobe ich uvedie so svojim Quartetom a spolu so svojim úžasným hosťom – afroamerickou speváčkou Gail Anderson.

Na festivale sa predstaví „zázračné“ dieťa slovenského džezového neba, iba 12 – ročný bubeník Dávid Hodek, ktorý opäť na podnet festivalu zostavil úplne nové trio, zložené z výnimočných osobností – maďarského kontrabasistu Viktora Hársa a famózneho klaviristu Arpáda „Tzuma „ Oláha!

„Je skvelé konštatovať, že na festivale si v rámci vystúpenia Peter Sárik Trio publikum bude môcť vypočuť tiež čerstvo ocenenú kompozíciu výborného maďarského skladateľa a klaviristu Petra Sárika, za ktorú prednedávnom získal 3. cenu na prestížnej svetovej kompozičnej súťaži v USA“, hovorí umelecký riaditeľ festivalu Marián Pavlovič.

V prvý festivalový deň nebude chýbať Peter Lipa & Band. Lipa je najvýznamnejšou osobnosťou slovenského džezu. V ankete časopisu Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi.

Hostiteľkou oboch festivalových večerov bude moderátorka TV JOJ Klaudia Guzová, ktorá si rolu sprievodcu svetom džezu úspešne vyskúšala už v minulosti.

Viac info na www. Openjazzfest.sk

Saša Štullerová

PR koordinátor

sasa.stullerova@openjazzfest.sk

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.