Akcie

AMO a Celeste Buckingham pokračujú v spolupráci, majú bicie, basy a videoklip! (TS)

Hip-hopová skupina AMO má už niekoľko týždňov vonku skladbu s mladou talentovanou speváčkou Celeste Buckingham. Ako jednej z mála účastníkov talentovej súťaže sa jej v súčasnosti úspešne darí produkovať svoju hudbu a zrejme aj preto si ju vyhliadla skupina AMO, ktorá je naopak na scéne už 10 rokov a nahrala s ňou skladbu s názvom Swing. Ide o rádio edit rovnomennej skladby z aktuálneho albumu AMO – Positive (2011).

Chalani sa rozhodli, že práve mladej speváčke zveria refrén ich veselej a sviežej skladby, Celeste si k nemu napísala aj vlastnú slohu. Z pesničky sa v rádiu a najmä na letných festivaloch stáva veľký hit. “Skladbu hrávame na koncertoch s našou kapelou a ľudia ju majú radi, už to, že sme ju vôbec zaradili do koncertu a že sme ju upravili ako singel bola vlastne požiadavka samotných fanúšikov, ktorí si ju doslova vypýtali. Pôvodne išlo o čisto albumovú vec, ale na viacerých koncertoch po vydaní CD Positive sa jej naši fanúšikovia dožadovali, tak sme im jednoducho museli vyhovieť”, prezradil s úsmevom Moe. Dokonca sme si na koncert vymysleli aj špeciálny tanček. Vtipný tanček…” doplnil Opak.

Ich veľkú energiu sa pokúsil dostať na obrazovku renomovaný režisér videoklipov Martin Hudák.  Vklad Celeste do pesničky sa mi veľmi páčil a keďže s Opakom spolupracujeme na dennej báze, nebolo ťažké ho stretnúť na chodbe a navrhnúť mu nejaký pekný obrázok k sviežemu dielu.“

“S Martinom Hudákom spolupracujem už dlhšiu dobu, takže slovo dalo slovo a klip bol na svete. Dej klipu je podobný, ako samotná spolupráca so Celeste, komunikujeme “na diaľku”, ale viac asi ani hovoriť netreba, treba si pozrieť klip”, doplnil Opak.

“Videoklip k tejto skladbe sme pôvodne neplánovali, ale po takom príjemnom tlaku z okolia sme sa rozhodli, že ho natočíme. Veríme, že fanúšikom sa klip bude páčiť minimálne tak, ako samotná skladba. Túto vec hrávame aj na našich koncertoch, takže touto cestou pozývame všetkých pozrieť si našu show na niektorom z letných festivalov” odkazuje Moe.

Opak a Moe sa počas nahrávania samotnej skladby s Celeste vôbec nestretli, z čoho vychádza aj dej samotného videoklipu.

Videoklip pozri na: http://www.youtube.com/watch?v=lwY2SACYx7s

Sleduj www.amo24hodin.sk <http://www.amo24hodin.sk>  alebo www.facebook.com/AMO.Official<http://www.facebook.com/AMO.Official> .

Skupinu AMO nájdete potulovať sa po týchto letných festivaloch:

Júl 2012:
21.07.2012 Holíč – Cibula Fest
21.07.2012 Banská Bystrica – Festival Dohoda
28.07.2012 Ružiná – Festival Orange Music Summer

August 2012:
04.08.2012 Kamenný Mlyn – Festiva Dohoda
10.08.2012 Červeník – Červeník Fest 2012
11.08.2012 Žiar nad Hronom – Cityfest
11.08.2012 Duchonka – Festival Orange Music Summer
16.08.2012 Hradec Králové – Hip Hop Kemp
18.08.2012 Poprad – Festival Dohoda

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.