Akcie Okres NM

V piatok štartuje festival Žákovic Open, okrem skvelého lineupu vás čaká aj festivalový futbalový zápas! (TS)

1_Vizual+2016Obľúbený rodinný festival  Žákovic Open v malebnom prostredí Bošáckej doliny štartuje už v piatok! Areál organizátori sprístupnia o 15-tej hodine a fanúšikom bude k dispozícii až do nedeľného poludnia. Pre návštevníkov je pripravené parkovanie zadarmo aj pravidelná kyvadlová doprava. Tento rok organizátori  na festival vymysleli novinku a zapožičali astronomický ďalekohľad. Návštevníci festivalu tak budú mať unikátnu možnosť pozrieť si vesmír na vlastné oči, dokonca aj s odborným výkladom! V Trenčianskych Bohuslaviciach si na svoje prídu nadšenci kvalitnej hudby, ale aj športu a zábavy. Zahrá im Dan Bárta s Illustratosphere, Para, HEX, Slobodná Európa, Korben Dallas, Vidiek, Čisté Tvary a ďalší umelci! Muzikanti sa už tešia, ako si s fanúšikmi zahrajú tradičný futbalový zápas. Užite si magickú atmosféru nezabudnuteľného festivalu!

Prípravy na 16. ročník festivalu Žákovic Open vrcholia. Obľúbený rodinný festival  v magickom prostredí prekrásnej Bošáckej doliny štartuje už v piatok, jeho brány sa otvárajú o 15-tej hodine. Výnimočný hudobný festival pri dedine Trenčianske Bohuslavice, na ktorom sa už 15 rokov stretávajú kamarátske kapely, je známy priateľskou atmosférou a interaktivitou medzi hudobníkmi a fanúšikmi. Organizátori sa opäť postarali o to, aby mali návštevníci príjemný komfort.  

 

„Ubytovať sa môžu zadarmo v stanovej dedinke oproti areálu festivalu. Sú v nej sprchy, chemické toalety, cisterna s pitnou vodou a bufety s občerstvením. K dispozícii je však aj stanová dedinka EXTRA. Umiestnená je hneď vedľa pódia, takže fanúšikovia sú priamo v centre diania a nič im neutečie. Dedinka je oplotená a strážená. Zároveň ponúka benefity ako napríklad sedenie so slnečníkmi, chladničky, veselý bazénik, sprchu, umývadlá, wc či parkovisko, ktoré je vzdialené len 50 metrov,“ vraví organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský. 

 

MAPA

 

Návštevníci sa môžu tešiť na dokonalú priateľskú atmosféru. Nikde inde ako na Žákovic Open nezažijú také spontánne prepojenie so svojimi hudobnými idolmi. Tí, ktorí prídu vlastným autom, môžu parkovať zadarmo na upravenej časti poľa smerom na Bošácu. Všade ich budú navigovať orientačné tabule. Tí, ktorí prídu vlakom, majú opäť zabezpečenú kyvadlovú dopravu.

 

„V piatok bude premávať autobus so železničnej stanice Nové mesto nad Váhom každú polhodinu už od 15-tej do 20-tej hodiny. Rovnako potom v posledný deň, v nedeľu,  opačným smerom od 9-tej do 12-tej hodiny,“ dodáva Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Samozrejmosťou je aj komfort pokiaľ ide o hygienu a stánky s kvalitným občerstvením. Tie sú v jednom komplexe naľavo od vstupu, ale tiež v stanovej dedinke. K dispozícii je i funkčný bar v penzióne. Žákovic Open je rodinný festival, deti do 10 rokov majú teda vstup zdarma. Okrem kvalitnej hudby opäť ponúkne aj čosi navyše.

 

Lineup

 

„Z hvezdárne na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka nám zapožičali astronomický ďalekohľad Skywatcher 200 mm na pozorovanie objektov na oblohe. Návštevníci festivalu budú mať unikátnu možnosť pozrieť si vesmír na vlastné oči.  Cez deň môžu, v prestávkach medzi koncertmi, sledovať Slnko a útvary na ňom a večer nočnú oblohu. Dostanú k tomu aj výklad odborníka, bude to teda naozaj zaujímavé. Na záver si môžeme spolu zašportovať. Tento rok sa na futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantmi prihlásilo veľmi veľa záujemcov, bude to veľkolepé! Znovu sme pripravili špeciálne dresy vyrobené pre túto príležitosť. Som zvedavý, kto bude bodovať, či muzikanti alebo fanúšikovia,“ uzatvára s úsmevom Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

 

1_Vizual+2016

 

logoHistória festivalu v Trenčianskych Bohuslaviciach sa oficiálne začala písať pred 15-timi rokmi. Za toto obdobie si získal podporu a priazeň obrovského množstva fanúšikov a špičkových slovenských aj zahraničných kapiel. Myšlienka Žákovic Open vznikla v roku 1999. HEXák Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli kamaráti, priatelia a spriatelené kapely. Tento rok Žákovic Open vypukne 22. a potrvá do 23. júla. Návštevníkov čaká jedinečný program. Po prvý raz vystúpi fantastický Dan Bárta s Illustratosphere, ale aj HEX, Para, Slobodná Európa, Korben Dallas, Vidiek, Čisté Tvary, Trolejboys, Saténové Ruky, Hafner & Beyuz, Chikiliki tu-a, Puding pani Elvisovej, Captain Slice a Autodrom. Vstupenky si môžte kúpiť v sieti www.predpredaj.sk (http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/6895/zakovic-open-2016), v Penzióne Žákovic a v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave. Všetky  informácie nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

 

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.