Akcie Nové Mesto nad Váhom

NA TOPFESTE FÍNSKI KORPIKLAANI A NÁVRAT ATB! (TS)

Hudobný festival TOPFEST privíta v prvý júlový víkend aj živelný lesný klan z Fínska KORPIKLAANI a do areálu pri Novom Meste nad Váhom sa na stage Lovely Experience vráti po roku pre obrovský záujem aj nemecká tanečná legenda ATB.

Fínska folk-metalová skupina Korpiklaani /v preklade lesný klan alebo klan z divočiny/ poriadne prevetrá ušné bubienky návštevníkov na tohtoročnom festivale TOPFEST 1. a 2. júla pri Novom Meste nad Váhom. Zoskupenie okolo lídra Jonne Järveläho vzniklo už niekedy v roku 1993 ešte pod názvom Shaman, dnešný názov začali používať o desať rokov neskôr.

Vo svojich anglických alebo fínskych textoch sa zaoberajú prírodou, fínskou a laponskou mytológiou, ale aj pre ich krajinu tak typickým alkoholom. Celosvetovú popularitu si získali hlavne vďaka skladbám venovaným „metle ľudstva“: „Vodka“, „Beer, alebo „Tequilla“ v ich nezameniteľnom podaní, kde sa do heavy metalovej zostavy gitár a bicích primiešava aj akordeón, husle, píštaly, či tradičný fínsky strunový nátroj kantele …

Organizátor TOPFESTu Dušan Drobný: „Severská metalová hudba ma oslovila už pri organizácii koncertu skupiny LORDI, takže akonáhle prišla ponuka na vystúpenie týchto fínov neváhal som ani na chvíľu. Máme na nich vynikajúce referencie zahraničných promotérov, vraj na takýto festival ako je náš sa dokonale hodia…Verím, že potešia našich návštevníkov skvelou šou!“

Pre veľký úspech sa na TOPFEST vracia aj nemecký tranceový DJ a producent ATB.

Denne sme dostávali množstvo e-mailov a správ na našu oficiálnu facebook stránku od fanúšikov s prosbou o opätovné zaradenie ATB-ho do line-upu Lovely Experience stanu. Tento obrovský záujem nás jednoducho nenechal chladnými a preto sme sa ho rozhodli priniesť aj v roku 2011, pričom jeho vystúpenie obzvláštni špeciálna multimediálna show a prezentácia jeho aktuálneho albumu” informoval manažér Lovely Experience stageu Matúš Izakovič. “O vystúpenie ATB sme doslova bojovali so silným festivalom v Hong-Kongu a máme naozajstnú radosť, že po dlhých rokovaniach uprednostnil samotný ATB a jeho management práve Lovely Experience stage na festivale Topfest.”

Zažiť vystúpenie hudobnej ikony, akou sa ATB bezpochyby stal, je zážitkom na celý život. Jeho skladby 9PM a Don’t Stop sa zaradili medzi jedny z najpokrokovejších hitov svetovej elektronickej scény a svoje čaro nestrácajú ani v dnešnej dobe. Jedenásty najlepší DJ sveta však ani náhodou nezostáva pozadu a koncom apríla sa chystá vydať v poradí deviaty štúdiový album s názvom Distant Earth. Novinky z tohto albumu, ale aj nestarnúce hity si budete môcť prísť vychutnať už 1. a 2. júla na Lovely Experience stage festivalu TOPFEST.

Okrem neho v tanečnom stane aj CHICANE, ABOVE & BEYOND, TOMCRAFT,

FILO & PERI, STONEFACE & TERMINAL a mnoho ďalších…

Na hlavnom “rockovom” pódiu to budú okrem spomínaných KORPIKLAANI aj legendárni SAXON, SUM 41, THE LOCOS, KABÁT, IMT SMILE a mnoho ďalších. Priaznivcov štýlu „ska“ potešia okrem The Locos aj domáci Ska2tonics, alebo maďarskí Ska-Pécs.

A chýbať nebude ani slovenské rockové a metalové „podhubie“: Hecate, Patology Stench, Dogma inc, Rust2dust, Beer Society, Mad Frequency, Darchaic, Doomas a mnoho ďalších.

A na záver ešte jedna novinka: Kompletnú zostavu účinkujúcich a všetky potrebné informácie nájdete aj na novučičkom webe festivalu www.topfest.sk alebo

na http://www.facebook.com/topfest.sk

TOPFEST 2011 pri Novom Meste nad Váhom stále s fantastickou predpredajovou cenou vstupeniek 18€ na jeden deň, celofestivalovú na oba dni dostanete online alebo na predajných miestach sietí Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal za 25€ !

Videoklipy:

ATB – 9 PM (Till I come)

http://www.youtube.com/watch?v=oF-ojEjFkRM

KORPIKLAANI – Vodka

http://www.youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ&feature=related

AKTUÁLNE POTVRDENÁ ZOSTAVA TOPFEST 2011:

SUM 41 (CA), SAXON (UK), THE LOCOS (ES), ATB (DE), CHICANE (UK), ABOVE & BEYOND (UK), TOMCRAFT (DE), FILO & PERI (USA), STONEFACE & TERMINAL (DE), KORPIKLAANI (FIN), KABÁT (CZ), IMT SMILE, XINDL X (CZ), CHINASKI (CZ), DESMOD, NO NAME, WANASTOWI VJECY (CZ), KATKA KNECHTOVÁ, TUBLATANKA, HORKÝŽE SLÍŽE, POLEMIC, ČECHOMOR (CZ), ARZÉN, ALKEHOL (CZ), AC/DC REVIVAL, HEĽENINE OČI, BANK OF JOE, EDITOR, TRAKTOR, DOWNHILL, HECATE, PATOLOGY STENCH, DOGMA INC., RUST2DUST, BEER SOCIETY, MAD FREQUENCY, DARCHAIC, DOOMAS, DOGMEN (CZ), SKA2TONICS, SKA-PÉCS (H), HÉTKÖZNAPICSALÓDÁSOK (H), FUNNYFACES, NVU (CZ), S.K.O.N., ILEGALITY, SNOVONNE, STREET SPIRIT, ZOČI VOČI a ďalší.

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.