Akcie Okres NM

O mesiac štartuje 15-ty ročník festivalu Žákovic Open! (TS)

000021Už o mesiac oslávi rodinný festival Žákovic Open 15-te narodeniny! Prečo na ňom nemôžete chýbať? Pre jeho rodinnú a priateľskú atmosféru, vynikajúcich slovenských a českých hudobníkov a krásne prostredie Bošáckej doliny! Prvý ročník Žákovic Open si ľudia v Trenčianskych Bohuslaviciach užili v roku 2001, odvtedy si festival získal priazeň obrovského množstva fanúšikov a špičkových slovenských aj zahraničných kapiel. Už 24. a 25. júla si opäť užijete príliv vynikajúcej hudby od popu cez jazz až po punk! Príďte osláviť 15-te výročie Žákovic Open s kapelami Hex, Mig 21, Ivan Mládek Banjo Band, Polemic, Le Payaco, Slobodná Európa, Billy Barman a ďalšími.

Už o mesiac štartuje známy rodinný festival Žákovic Open! História festivalu v Trenčianskych Bohuslaviciach sa oficiálne začala písať pred 15-timi rokmi. Za toto obdobie si festival získal podporu a priazeň obrovského množstva fanúšikov a špičkových slovenských aj zahraničných kapiel. Myšlienka Žákovic Open vznikla v roku 1999. HEXák Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli kamaráti, priatelia a spriatelené kapely. Prvý ročník už s oficiálnym názvom Žákovic Open odpálili v roku 2001.

DSC01789

 

„Nultý ročník sme usporiadali pred vtedajšou Krčmou pod orechom, dnešným penziónom Žákovic a od roku 2001 už každý rok. Prvé ročníky sa odohrávali na provizórnom pódiu, festival bol jednodňový a chodilo naň okolo 600 až 800 návštevníkov. V roku 2005 sa stal festival dvojdňovou prehliadkou toho najlepšieho, čo slovenská a česká scéna ponúka. V roku 2009 sme mali k dispozícii už dve pódia. Čas však ukázal, že nášmu festivalu najviac svedčí práve jedno pódium a súčasná veľkosť priestoru a počet návštevníkov.“ Vysvetlil Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

IMG_9018

 

Festival Žákovic Open je známy svojou rodinnou a pohodovou atmosférou. Okrem návštevníkov sa tu cítia ako doma aj hudobníci. Na Žákovici pravidelne hrávajú kapely HEX, Le Payaco, Polemic, Slobodná Európa, Cpt. Slice, O.B.D., či Peter Lipa. Vychytení hudobníci si určite nenechajú ujsť 15-ty ročník obľúbeného festivalu už 24. a 25. júla.

 zzz (87)

 

„Za 15 rokov sa Žákovic Open vyprofiloval na stredne veľký festival, ktorý má meno. Tí, ktorí vyhľadávajú krásne prírodné prostredie spolu s vynikajúcou hudbou či službami, u nás toto všetko nájdu. Sme veľmi radi, že sú stále s nami ľudia, ktorí tento festival roky podporujú. Chcel by som čo najsrdečnejšie pozvať všetkých, ktorí si s nami užívali prvé ročníky festivalu, ale aj fanúšikov, ktorí pribudli neskôr a stali sa súčasťou našej  malej rodiny. 15-te výročie si zaslúži všetkých týchto skvelých ľudí. Účasť prisľúbili aj muzikanti, ktorí tento rok nebudú na pódiu, ale budú sa zabávať spolu s ostatnými návštevníkmi.“ Uzavrel Yxo Dohňanský.

 IMG_4618

 

15-te narodeniny festivalu Žákovic Open prídu osláviť aj hudobní hostia z Českej republiky – kapela Mig 21 a Ivan Mládek Banjo Band. Na svojich priaznivcov sa tešia aj kapely Walter Schnitzelsson, Billy Barman, Hviezda, Bad Karma Boy, či Žena z lesoparku. Aj tento rok sa môžu fanúšikovia tešiť, že spolu s hudobníkmi a návštevníkmi zahrajú tradičný žákovický futbal. Lístky na festival Žákovic Open si môžete kúpiť prostredníctvom siete www.predpredaj.sk, v Penzióne Žákovic alebo v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave. Všetky potrebné informácie o 15. ročníku hudobného festivalu Žákovic Open nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.