Nezaradené

Organizátor festivalu Kozel Žákovic Open zverejnil ďalšie kapely (TS)

Program festivalu Kozel Žákovic Open sa rozširuje o nových interpretov. V Trenčianskych Bohuslaviciach zahrajú v čase od 22. do 23. júla okrem iných aj Sounds Like This, The Uniques a Diego. O nové mená sa obohatil najmä Radio_FM stage, ktorý na svojom pódiu privíta skupiny ako Sunflower Caravan, You Coco, či Talkshow.

Piatkovú festivalovú zábavu načne na Radio_FM stagei formácia Nourish My Fame. Kapela patrí k príjemným objavom slovenskej elektronickej hudby. Hudobné trio vzniklo v roku 2009 a už o rok na to vydalo svoj debutový album Nauta.

Ďalším novým menom na liste interpretov festivalu je slovensko-česká skupina Rara Avis, ktorá sa žánrovo radí medzi indie/rock a vyznačuje sa temnou atmosférou piesní. Ich debutový album The Portrait podľa ich vlastnej charakteristiky „mieri do najhlbších časti ľudského srdca a odkrýva skryté predstavy a sny.“

V piatok okrem Rara Avis vystúpi na Radio_Fm stagei aj rockové zoskupenie From Our Hands, či pražské trio Sunflower Caravan. Trio je špecifické čisto inštrumentálnou hudbou, ktorá je dostatočne farebná a intenzívna aj bez prísad akéhokoľvek spevu. Skupina si teda vystačí s basgitarou, bicími, klavírom a hudobným  nástrojom zvaným Hammondov organ.

Skupinu Le Payaco sa organizátorovi Yxovi Dohňanskému na festival Kozel Žákovic Open nepodarilo dostať, a to kvôli záväzkom voči festivalu Pohoda. Ako sa však vyjadril Yxo, „sme radi, že všetkých členov kapely privítame v roli aktívnych muzikantov. Juraj Vitéz zahrá so svojou skupinou Datasystem, Tomáš Sloboda odohrá koncert so Sounds Like This a Martin Stempel zavíta na Žákovic Open so skupinou Diego.“

Ani jednu zo spomínaných kapiel pritom netreba špeciálne predstavovať. Kapela Diego získala v roku 2009 ocenenie za album roka v rámci ankety Radio_Head Awards (za štúdiovú nahrávku Peripheries) a Tomáš Sloboda má na konte svojho hudobného projektu Sounds Like This už dva štúdiové albumy. Na festivale tak odprezentuje aj najnovšie skladby ako Kvetované Kroksy, či I Got Time.

Hudobným nováčikom je azda len skupina Datasystem, ktorá v týchto dňoch finišuje svoj debutový album. Zaujímavosťou je, že k osadenstvu kapely patrí aj známy výtvarník a umelec Viktor Frešo. Skupina Diego zahrá na Radio_FM stagei v piatok, Datasystem v sobotu a Sounds Like This sa predstavia v piatok na hlavnom pódiu.

Sobotňajší sled koncertov na Radio_FM stagei začne hudobník s hravým menom Toni Granko. Muzikant zastupuje tú časť performerov, ktorý v speve nepotrebujú text. Emóciu si tak poslucháči budú hľadať len v jeho hudbe.

Indie rock sprevádzaný ťažkým zvukom basgitary, údernými bicími a špecifickým spevom frontmana Andreasa Imricha zažijú festivaloví nadšenci počas vystúpenia bratislavskej formácie Talkshow. Radio_FM stage v sobotu neobíde ani slovenské ženské duo You Coco, ktoré zahrá piesne z albumu Big Now!.

Žákovic privíta v Trenčianskych Bohuslaviciach aj zoskupenie The Uniques. Kapelu podľa slov jej členov charakterizuje harmonický zvuk 80-tych rokov, silné rytmy 70-tych rokov, melodika 60-tych rokov a surová elektronika 21.storočia. The Uniques vystúpia v sobotu podvečer na hlavnom pódiu. Okrem nich si na ňom v sobotu večer zahrá aj skupina Tormentor, či bratislavská kapela Mariša, ktorá len nedávno vydala svoj druhý oficiálny klip k piesni Adventureland. O rock and roll a swing sa pritom v ten istý deň na hlavnom pódiu opäť postará skupina Cpt. Slice na čele s Mariánom Kaščákom.

Headlinerom festivalu Kozel Žákovic Open je držiteľ dvoch hudobných cien Grammy, hip-hopová formácia Arrested Development. Fanúšikovia dobrej hudby sa môžu tešiť aj na skupiny ako United Flavour, Billy Barman, AMO, Zóna A, Mig 21, Longital, Puding Pani Elvisovej, Vrbovskí víťazi, The Lovely Pimps, Got Blue Balls a Hex. Medzi špeciálnych hudobných hostí festivalu budú patriť aj Andrej Šeban a David Koller.

Viac informácie sa dozviete na: http://zakovicopen.sk/ alebo na: www.facebook.com/zakovicopen

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.