Akcie Okres NM

Na Žákovic Open 2018 predstaví PARA svoj nový album (TS)

Do Trenčianskych Bohuslavíc mieri skupina Para, ktorá na festivale predstaví skladby z nového albumu. Na Žákovic Open zahrá aj aktuálny singel „Našou krajinou“, ale nevynechá ani hity  „Abstinent“ či „Otec“. Najobľúbenejší malý a rodinný festival Žákovic Open oslavuje 18-ku, príďte mu zablahoželať aj vy. Stretneme sa v prekrásnom prostredí Bošáckej doliny od 20. a 21. júla. K narodeninám festivalu si môžete pripiť svetoznámou Bošáckou slivovicou, a to priamo v jej rodisku!

Žákovic Open považujú jeho návštevníci aj kapely za skutočne výnimočný. Či už je to nádhernou prírodou Bošáckej doliny, hudobným programom alebo priateľskou atmosférou festivalu. Na obľúbenú akciu sa teší spevák Lasky a skupina Para, jej členovia takisto oceňujú špecifickú atmosféru festivalu. Najmä to, že počas dvoch dní sa ľudia v Trenčianskych Bohuslaviciach stále usmievajú.

„Žákovic Open to je taká väčšia obývačka alebo väčšia záhradná párty s kapelami a s kamošmi, ktorých poznám. Tu sa zakaždým stretneme, podebatujeme a zahráme si. Je tu veľmi fajnovo a celkovo tak bližšie k ľuďom. Žákovic má špeciálne miesto v mojom festivalovom programe, chodím tam totiž vždy, aj keď tam s Parou nehráme. Mám to tam rád,“ priznal Lasky zo skupiny Para.

Skupina Para je na slovenskej hudobnej scéne vyše 22 rokov, odohrala stovky koncertov a teší sa veľkej popularite. Fanúšikom pripravila po dlhých šiestich rokoch nový album.

„Vydali sme náš siedmy album a pokrstili sme ho na koncerte spolu s kapelou Billy Barman na Devíne. Album obsahuje 10 pesničiek a dva bonusy. Prvý singel sa volá „Našou krajinou“, ku ktorému sme nakrútili aj krásny klip. Nové skladby zahráme aj na Žákovici, okrem singla „Našou krajinou“ aj  piesne „Linda“ , „Svadobná“ či „Nostalgia“,“ dopĺňa Lasky.

18-te narodeniny festivalu Žákovic Open prídu osláviť Jana Kirschner, ktorej koncert na Žákovici bude jedno z jej mála letných hraní. Prídu aj hudobní hostia z Českej republiky Ivan Mládek a Banjo Band a skupina Jelen. O skvelú zábavu sa postarajú kapely HEX, Datasystem, Walter Schnitzelsson, Vec s kapelou, Hudba z Marsu, Diego, Bratislavské dievčatá, Fischface, Cpt. Slice a Feelme. K narodeninám festivalu si možno pripijú aj svetoznámou Bošáckou slivovicou, a to priamo v jej rodisku!

„Z Bošáce pochádza najznámejšia a najkvalitnejšia slovenská slivovica. Za svoju chuť vďačí špeciálnej odrode sliviek, ktorá sa pestuje práve v okolí Bošáce. Je tu možnosť pozrieť sa priamo na jej zrod v miestnej historickej pálenici. Okolie festivalu ponúka fantastické možnosti výletov. Môžete sa prejsť celou Bošáckou dolinou, v Trenčianskych Bohuslaviciach navštíviť barokovú kaplnku či sa ísť okúpať na Zelenú vodu, vzdialenú len päť kilometrov, konštatuje organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský, ktorý ma k tomuto kraju vrúcny vzťah.

 

 

K dokonalej zábave na Žákovic Open aj tento rok prispejú osvedčené atrakcie. Na festivale nebude chýbať stanová dedinka EXTRA, chillout zóna ani sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantami. Tento rok Žákovic Open vypukne 20. a potrvá do 21. júla. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti www.predpredaj.sk Všetky  informácie nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.