Nezaradené

V Trenčianskych Bohuslaviciach dnes štartuje festival Žákovic Open, brány sa otvárajú o 12:00! (TS)

Obľúbený rodinný festival  Žákovic Open v malebnom prostredí Bošáckej doliny je pripravený! Areál organizátori sprístupnia o 12-tej hodine a fanúšikom bude k dispozícii až do nedeľného poludnia. Pre návštevníkov je ako vždy pripravené parkovanie zadarmo aj pravidelná kyvadlová doprava. Stanová dedinka je na Žákovic Open zadarmo. Priplatiť si môžete za stanovú dedinku EXTRA, do ktorej zostalo pár posledných lístkov. Príďte si užiť magickú atmosféru festivalu Žákovic Open, ktorý je známy priateľskou pohodou. Chillout zóna festivalu sa v noci mení na párty, kde si môžete zatancovať až do rána!

Prípravy na 18. ročník festivalu Žákovic Open vrcholia. Obľúbený rodinný festival  v magickom prostredí prekrásnej Bošáckej doliny štartuje dnes, jeho brány sa otvárajú na pravé poludnie. Výnimočný hudobný festival pri dedine Trenčianske Bohuslavice na poslednú chvíľu zmenil lineup. Skupina HEX vystúpi v pozmenenej zostave, dôvodom je chirurgický zákrok u speváka Petra „Ďuďa“ Dudáka.

„Najskôr som uvažoval, že zoženiem inú kapelu. Ale Ďuďo navrhol, aby sme zavolali našich kamarátov, spevákov a zahrali v špeciálnej zostave. A tak sme oslovili Laskyho zo skupiny Pary a Šarkana, ktorí majú radi naše pesničky a poznajú ich. Jednu pesničku si zaspievajú aj Slimák z HOGO POGO a Jožko Rezník z Walter Schnitzelsson. Na mieste možno vznikne situácia, že sa pridajú aj ďalší muzikanti, ktorí budú na festivale. Čaká nás preto veľmi špeciálny koncert. Z rovnakého dôvodu žiaľ nevystúpi skupina HOGO POGO, kde je Ďuďo jediným gitaristom…“ oznámil organizátor festivalu a HEXák Tomáš „Yxo“ Dohňanský. 

Festival Žákovic Open ponúkne na svoju 18-ku koncert obľúbenej Jany Kirschner. Speváčka, skladateľka a multinásobná držiteľka hudobných ocenení vydala nedávno prvý živý album a teší sa, ako budú skladby z neho znieť v malebnom prostredí Bošáckej doliny. Z Česka prídu fanúšikov potešiť Ivan Mládek a jeho Banjo Band a obľúbená kapela Jelen. Ďalej zahrajú Datasystem, Walter Schnitzelsson, Hudba z Marsu, Diego, Bratislavské dievčatá, Fischface, Cpt. Slice Feelme a Got Blue Balls. Okrem hlavného pódia ponúkne Žákovic aj skvelý chillout priestor, ktorý sa večer mení na veľkú tanečnú párty. Muzikanti a účinkujúci tu hrajú skladby zo svojich telefónov či ipadov, zatancovať si môžete na hitovky od kapely Slayer až po Karla Gotta. Organizátori sa opäť postarali o to, aby mali návštevníci príjemný komfort.  

„Ubytovať sa môžu zadarmo v stanovej dedinke oproti areálu festivalu. Sú v nej sprchy, chemické toalety, cisterna s pitnou vodou a bufety s občerstvením. K dispozícii je však aj stanová dedinka EXTRA. Umiestnená je hneď vedľa pódia, takže fanúšikovia sú priamo v centre diania a nič im neunikne. Dedinka je oplotená a strážená. Posledné lístky sú ešte v predaji,“ pozýva Tomáš „Yxo“ Dohňanský. 

Návštevníci sa môžu tešiť na dokonalú priateľskú atmosféru. Nikde inde ako na Žákovic Open nezažijú také spontánne prepojenie so svojimi hudobnými idolmi. Tí, ktorí prídu vlastným autom, môžu parkovať zadarmo na upravenej časti poľa smerom na Bošácu. Tí, ktorí prídu vlakom, majú opäť zabezpečenú kyvadlovú dopravu.

„V piatok bude premávať autobus so železničnej stanice Nové mesto nad Váhom každú polhodinu už od 15-tej do 20-tej hodiny. Rovnako potom v posledný deň, v nedeľu,  opačným smerom od 9-tej do 12-tej hodiny,“ dodáva Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Samozrejmosťou je aj komfort pokiaľ ide o hygienu a stánky s kvalitným občerstvením. Tie sú v jednom komplexe naľavo od vstupu, ale aj v stanovej dedinke. K dispozícii je i funkčný bar v penzióne. Žákovic Open je rodinný festival, deti do 10 rokov majú teda vstup zdarma. Kultovým sa už stal sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantami. Príďte osláviť 18-te narodeniny festivalu. Tento rok Žákovic Open vypukne 20. a potrvá do 21. júla. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti www.predpredaj.sk Všetky  informácie nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Žákovic Open 2018

Piatok 20.7.

17:00 Bratislavské dievčatá

18:00 Fishface

19:10 Diego

20:30 Jelen

22:00 Jana Kirschner

23:30 Vec s kapelou

01:00 Cpt. Slice

 

Sobota 21.7.

14:30 Got Bue Balls

15:45 Datasystem

17:00 Walter Schnitzelsson

18:30 Hudba z Marsu

20:00 Ivan Mládek

21:30 Para

23:00 HEX a hostia

00:30 Feelme

 

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.