Akcie Nové Mesto nad Váhom

Mikuláš a jeho družina učili škôlkarov v Novom Meste nad Váhom separovať odpad (TS)

foto_01Približne 370 detí zo štyroch materských škôlok v Novom Meste nad Váhom navštívili dobrovoľníci z Kauflandu, aby ich pri príležitosti Mikuláša nielen obdarovali sladkosťami, ale aj naučili ako potom so zvyšnými obalmi nakladať. EKO Mikuláša sprevádzali v jeho družine aj anjeli, čert a škriatkovia, ktorí deťom pomáhali odpad správne separovať.

Obyvatelia Nového Mesta nad Váhom si už pomaly zvykli na to, že Kaufland v ich meste je zelený. Projekt Zelený Kaufland bol totiž spustený tento rok práve tu, ako v prvom meste na Slovensku. Predajňa sprístupnila svojim zákazníkom Zelený Kaufland chodník, v rámci ktorého môžu odovzdať viaceré druhy recyklovateľného odpadu a navyše sa pritom dozvedieť aj mnohé zaujímavé fakty o tom prečo a ako separovať odpad. Dobrovoľnícka aktivita realizovaná na Mikuláša bola prirodzeným pokračovaním vzdelávania o separovaní odpadu tých najmenších. Škôlkari sa sladkostiam potešili a mnohí už o triedení odpadov čo-to vedeli. „Zelené nádoby slúžia na zber skla, modré na zber papiera, žlté na plasty a PET materiály a červené na kovy a plechovky,“ vysvetľoval deťom Mikuláš. Čert zatiaľ neváhal a všetky odpadky pomiešal. Škôlkari potom s pomocou škriatkov triedili odpadky do farebných vriec. V materskej škole na Hollého ulici sa dokonca v žltom vreci s odpadkami ocitol aj cumlík. „Mávame taký zvyk, že keď sa deti neodnaučia v škôlke od cumlíka do decembra, potom ho odovzdajú Mikulášovi,“ prezradila účinný spôsob odvykania riaditeľka materskej školy Janka Malíčková.

foto_01

 

foto_02

 

Spoločnosť Kaufland

Spoločnosť  Kaufland patrí k lídrom medzi obchodnými reťazcami a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1 150 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Obchodné domy  Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, atraktívne privátne značky a širokú škálu regionálnych produktov. Spoločenská zodpovednosť a ochranu životného prostredia je neoddeliteľnou súčasťou korporátnej politiky Kauflandu. Projekt Zelená filiálka je jednou z najnovších aktivít spoločenskej a ekologickej zodpovednosti Kauflandu.  Kaufland zároveň aktívne podporuje ochranu životného prostredia aj neustálym rozširovaním ponuky trvalo udržateľných výrobkov, ako sú napr. „Healthy Seas“ ponožky.  Spoločnosť  sa tiež zaviazala k ochrane morí a svetových zásob rýb.

Viac informácií na:  www.kaufland.sk

 

foto_03

 

Text a foto: Martin Gärtner – hovorca@kaufland.sk

 

Pači sa ti to? Prosím, zdieľaj to.